Základy práce s počítačom pre seniorov

Otvárame prihlasovanie na počítačové kurzy pre seniorov

Dobrá správa pre všetkých záujemcov o kurz Základy práce s počítačom pre seniorov. V apríli, máji a júni 2024 máme voľné miesta pre nových účastníkov.

Zapnúť a vypnúť počítač, napísať email či vyhľadávať informácie na internete sa účastníci naučia priamo u nás v študovni v hlavnej budove knižnice. Bezplatný kurz prebieha formou piatich dopoludňajších stretnutí s lektormi.

Jedinou podmienkou je mať platný čitateľský preukaz do našej knižnice a chuť naučiť sa nové veci alebo zlepšiť svoje počítačové znalosti.

Seniori sa na kurze naučia:

• ako správne zapnúť a vypnúť počítač,
  • oboznámia sa s operačným systémom Windows,
  • naučia sa pracovať s textovým editorom WordPad,
  • bezpečne používať internet,
  • posielať a prijímať emaily.
Presvedčíme vás (či vášho dedka alebo babku), že pracovať s počítačom nie je také zložité, ako sa vám to na prvý pohľad môže zdať.

Kurz je určený pre úplných začiatočníkov a technologických nadšencov. Bližšie informácie o účasti a prihlasovaní vám poskytneme na emailovej adrese: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a telefónnom čísle 037/74 19 162.