Skip to main content

Zvukové knihy pre nevidiacich

Knihy MP3

 • Vznešenejšia cesta, František Trstenský
  Je to vysvetlenie Pavlovho hymnu na lásku v 13. kapitole Prvého listu Korinťanom. Pavol vo svojich listoch predstavuje predovšetkým to, ako pochopil Kristovo evanjelium a ako podľa neho žije. Je to jeho meditácia nad evanjeliom, ktoré prijal od Ježiša Krista a ktoré nestojí akoby mimo neho, ale ho celého preniká. Pavol to, čo verí, učí, a čo učí, aj uskutočňuje.
 • Škola pre poníky, Anne Wolff
  Konečne je leto! Pre desaťročnú Moniku, ktorú kamaráti nenazvú inak ako Mo, a jej nerozlučného priateľa a obľúbeného poníka Princa budú tieto prázdniny nezabudnuteľné: spoločne budú viesť školu pre poníky. No je to veľmi náročná a zodpovedná úloha.
 • Profesori zločinu, Peter Šloser
  V príbehu inšpirovanom skutočnosťou prežijeme brutálnu vraždu podnikateľa v roku 2020, prestrelku členov bratislavských zločineckých skupín, vyšetrovanie špecifického prípadu karuselového podvodu a autor nezabudol ani na policajné špičky, ktoré sa spreneverili služobnej prísahe. Podarí sa vyšetrovateľom prísť na koreň spáchaných zločinov alebo zaúraduje vis maior, ktorá pred nich postaví neprekonateľnú bariéru?
 • Nočný dom, Jo Nesbø
  Štrnásťročný Richard nahucká kamaráta Toma, aby zo zábavy zavolali z telefónnej búdky náhodnému neznámemu. Slúchadlo však začne Toma zaživa požierať priamo pred Richardovými očami. Zhrozenému mladíkovi nikto neverí, a tak sa rozhodne pátrať na vlastnú päsť. Mesto, v ktorom chlapci žili, má svoju minulosť a desivé príbehy o opustenom Nočnom dome. Mohli sa s Tomom dovolať práve tam?
 • Neverím vlastným očiam, Zuzana Štelbaská
  Druháčka Zozo jedného dňa zbadá v záhrade skutočnú Tarzanku – zvláštnu a tajomnú dievčinku s mačacími ušami a mačacím chvostom. Začne si s ňou vymieňať odkazy a márne sa snaží prísť na to, čo jej chce drobná lúčna bytôstka povedať. Zozo spolu s bratom, piatakom Fifom, prežijú s Tarzankami, škriatkami a jednorožcami dobrodružstvo, na ktoré nikdy nezabudnú...
 • Lovec čertov, Juraj Červenák
  Bohdan Jaroš by sa chcel stretnúť so Steinom a Barbaričom. Na vlastnú päsť putuje po Českej ceste, ktorá spája Prahu s Budínom, pričom sa živí ako nájomný kat a lovec zločincov. V Trnave si ho predvolá gróf Stanislav Thurzo, ktorý pátra po veliteľovi svojho husárskeho pluku. Jaroš prijme úlohu a pustí sa do hľadania, hoci tuší, že kapitán už nie je medzi živými.
 • Koniec hry, Daniel Cole
  Seržanta Finlaya Shawa nájdu mŕtveho v zamknutej miestnosti rodinného domu. Detektív William Fawkes to však za samovraždu nepovažuje a spolu so svojím tímom začnú preverovať Shawove začiatky pri polícii. Bol ich kolega naozaj taký čestný, ako sa zdá? Vyšetrovanie čoraz hlbšie vťahuje detektíva do bahna policajnej korupcie a v ohrození sa ocitne jeho kariéra, ale aj životy ľudí, na ktorých mu najviac záleží. 3. diel série Detektív William Fawkes.
 • Hrobárov almanach, Oliver Pötzsch
  Píše sa rok 1893. Augustin Rothmayer pracuje ako hrobár na hlavnom cintoríne vo Viedni. Je sčítaný a píše prvý almanach pre hrobárov. Policajný inšpektor Leopold von Herzfeldt potrebuje odborníka na smrť, lebo došlo k vraždám niekoľkých služobných a vrah každú nastokol na kôl. Hrobár pozná všetky príčiny smrti aj fázy rozkladu. Vyčíňa vo Viedni poverčivý sériový vrah? Inšpektor a hrobár sa spolu pustia do vyšetrovania.
 • Úsvit nad panstvom Emberwilde - poklady Surrey 2, E. Sarah Ladd
  Isabel odvedie na panstvo jej tety pán Bradford. Tu spozná temnú stránku privilegovaného života, plného úkladov a intríg. Ba čo viac, z jej tety sa vykľuje panovačná žena. V jej blízkosti sa nevedno prečo stále zdržiava pán Bradford. Keď z ničoho nič nástojčivo požiada Isabel, aby sa zaňho vydala, zaplaví ju panika. Prečo ju nútia do sobáša s niekým, koho takmer nepozná, a aké je skutočné spojenie medzi ním jej tetou?
 • Starožitníkova dcéra - poklady Surrey 1, E. Sarah Ladd
  Camille vedie otcovo starožitníctvo a tuší, že exotické predmety z ďalekých krajín sa k nim nie vždy dostávajú legálnou cestou. Keď však starožitníctvo prepadne záhadný útočník a zraní ju, zjaví sa lekárnik Jonathan, ktorý ju ošetrí. Do obchodu prišiel kvôli vzácnemu rubínu, ktorý zmizol zo zbierky jeho otca. Akú úlohu zohrá ukradnutý rubín v ich rodiacom sa vzťahu a aké tajomstvá odhalí pátranie po tomto jedinečnom drahokame?
 • Sľub cisárovnej Sisi, Ella Michaela Hajduková
  Amalia si vydraží nádherný toaletný stolík z 19. storočia. Nie je to jej prvá starožitnosť v byte, ale tento kúsok v sebe čosi ukrýva. Zvláštnu čiernobielu fotografiu známej ženy a vyryté písmená A. D. Nie sú to však jediné záhady, ktoré so sebou nábytok do jej života prinesie. Po smrti priateľky a neobyčajnom stretnutí sa vydáva na veľkú cestu po stopách cisárovnej Sisi.
 • Päť dní Vendelína Michajloviča, Anton Lauček
  Slovenský misionár Vendelín Javorka trpel v sovietskych koncentrákoch desať rokov. Autor ponúka čitateľovi päť dní zo života kňaza, prežitých na rôznych miestach. Stretávame sa s ním ako s mladým novicom, ako s rektorom pápežského kolégia Russicum, misionárom vyšetrovaným a mučeným sovietskou KGB, väzňom v sibírskom gulagu a po prepustení jezuitom, ktorému štátna moc nedovolila vykonávať verejne kňazskú činnosť.
 • Odteraz neplačem, Simona Rošková
  Ella žila iba s mamou. Keď jej matka nečakane ochorela, Ellu to nezlomilo. Starala sa o ňu, až potom o seba. Jednoducho to prijala. Bola jej vďačná za to, že ju vychovala sama, bez otca. Dospela veľmi rýchlo, život sa s ňou nemaznal. Nikdy neplakala, až dovtedy, kým sa to stalo...
 • Než príde zajtrajšok, Janette Oke
  Christine a jej starší brat Henry vyrastali v milujúcej rodine. Teraz sa chystajú vyletieť z hniezda. Henry sa zamiloval a plánuje svadbu. Christine sa teší z bratovho šťastia, hoci ešte stále ju bolia jazvy po vlastnom stroskotanom vzťahu. Uprostred neistoty spôsobenej vojnou v Európe o ňu prejavuje záujem viacero nápadníkov. Bude ochotná vzdať sa snov o živote na milovanom severe v mene celoživotnej lásky?
 • Neobyčajný život obyčajného muža, Paul Newman
  Paul Newman vo svojich memoároch úprimne opisuje celý svoj život: traumatické detstvo, kariéru, pitie, ale aj svoje najväčšie herecké roly, intímny život s Joanne Woodwardovou či svoje najvnútornejšie obavy, vášne a radosti. Newmanovo rozprávanie je silné, niekedy vtipné, inokedy bolestné, vždy však hlboko úprimné.
 • Lukášove trampoty, Zuzana Dodoková
  Dvanásťročný Lukáš prechádza náročným obdobím dospievania. Mladšia sestra aj rodičia mu lezú na nervy, najradšej trávi čas vo svojej izbe uprostred vlastného poriadku, čo v maminom preklade znamená hotový bordel. V škole síce nerozumie učiteľom a spolužiaci občas tiež zazerajú, ale má zmysel pre pointu a chrlí trefné poznámky. Odkiaľ ich berie? Zbožňuje čítať staré grécke báje a povesti. A po najväčšom hrdinovi antického sveta dokonca získal prezývku.
 • Agátka, kam letíš?, Dana Hlavatá
  Agátka je neposedné dievčatko, ktoré si robí, čo chce. Neposlúcha, odvráva, vystrája a myslí si, že ma svete nie je nikto dôležitejší ako ona. No len do chvíle, keď sa jej prihodí čosi nevídané. Za jej ryšavé vrkôčiky ju schmatnú dve hviezdičky a unesú ju! Že kam? Všade tam, kde je svet iný ako Agátkin.
 • Rimania na dotyk, Juraj Kucharík
  Textová časť pozostáva z jedenástich prehľadových štúdii, v ktorých autori v rozšírenej forme reflektujú nosné témy výstavy. Štúdie dopĺňajú súčasné fotografie a fotografie dokumentujúce výskumy lokalít, mapy a pôdorysy stavieb. Katalógová časť predstavuje 241 predmetov inštalovaných vo výstave a tiež súbory predmetov - inventáre tzv. kniežacích hrobov Zohor 5 a 6 či vybrané depoty mincí. Predmety sú doplnené o popisy, náleziská, rozmery a datovania. Takmer 30 vybraných predmetov obsahuje rozšírené texty s podrobným opisom. Predmety sú predstavené prostredníctvom kvalitných fotoreprodukcii. Texty katalógu pripravilo dvanásť autorov zo SNM – Historického múzea, SNM – Archeologického múzea, Archeologického ústavu SAV, Múzea mesta Bratislavy, Podunajského múzea v Komárne a Mestského ústavu ochrany pamiatok v Bratislave.
 • Biblia – Starý a Nový zákon - časť 3, Kolektív autorov
  „Keď čítame Sväté písmo, Boh sa vracia poprechádzať do pozemského raja,“ hovorí svätý Ambróz, milánsky biskup a učiteľ Cirkvi. Pri počúvaní Božieho slova sa môžeme poprechádzať ruka v ruke s ním – s pôvodcom všetkých počiatkov, spoľahlivo verným napriek ľudským zlyhaniam opakujúcim sa v toku biblických dejín. Kompletný Starý a Nový zákon čítajú špičkoví slovenskí herci: Štefan Bučko, Michaela Čobejová, Ján Gallovič, Slávka Halčáková, Jozef Šimonovič a hudbu zložil slovenský hudobný skladateľ vážnej hudby Lukáš Borzík.
 • Biblia – Starý a Nový zákon - časť 2, Kolektív autorov
  „Keď čítame Sväté písmo, Boh sa vracia poprechádzať do pozemského raja,“ hovorí svätý Ambróz, milánsky biskup a učiteľ Cirkvi. Pri počúvaní Božieho slova sa môžeme poprechádzať ruka v ruke s ním – s pôvodcom všetkých počiatkov, spoľahlivo verným napriek ľudským zlyhaniam opakujúcim sa v toku biblických dejín. Kompletný Starý a Nový zákon čítajú špičkoví slovenskí herci: Štefan Bučko, Michaela Čobejová, Ján Gallovič, Slávka Halčáková, Jozef Šimonovič a hudbu zložil slovenský hudobný skladateľ vážnej hudby Lukáš Borzík.